Wyposażenie

Na wyposażeniu jednostki znajduje samochód ratowniczo-gaśniczy GBA3000/16 Renault G 230. Wóz ten przeznaczony jest do przewozu 6 strażaków. Samochód wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 3000 l., wysokociśnieniowe szybkie natarcie, węże gaśnicze, armaturę wodną, radio samochodowe oraz radiostację nasobną Motorola, dwa aparaty ochrony dróg oddechowych FEZNY, latarki, zestaw do zabezpieczania wypadków drogowych (znak, flary ostrzegawcze, pachołki ostrzegawcze, taśmy do odgradzania), sprzęt ratownictwa technicznego HOLMATRO, pompę pływającą NIAGARA PLUS, agregat prądotwórczy FOGO, pilarkę spalinową, torbę medyczną PSP R1, deskę ratowniczą, mostki przejazdowe, podstawowe narzędzia (łopaty, szpadle, miotłę, łomy, toporki, klucze), sorbent, węże ssawne, tarcze do kierowania ruchem drogowym, liny.

Jednostka posiada także motopompę PO5 o wydajności 800 l/min. Wykorzystywana jest przede wszystkim do zawodów sportowo-pożarniczych, drabinę nasadkową, składany zbiornik na wodę, komplet mundurów koszarowych oraz bojowych typu Nomex, hełmy toporki, buty specjalne, kalosze strażackie, armaturę wodną