Świętowaliśmy niepodległość

12.11.2014

Poczet sztandarowy OSP Białobłoty jak co roku uczestniczył w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele w Szymanowicach, następnie przekazane zostały „Dęby Wolości” ofiarowane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego dla wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Pleszewskiego a później odbył się apel poległych przy Mogile Powstańców Styczniowych i poległych w czasie II Wojny Światowej, która znajduje się na cmentarzu w Szymanowicach. Dalsza – artystyczna część obchodów miała miejsce w Gminnym Centrum Kultury w Tomicach. Wszyscy zgromadzenie wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych o w wykonaniu laureatów Konkursu Piosenki Wojskowej i Patriotycznej oraz dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy.

O godz. 15.00 przed remizą OSP Białobłoty w obecności przedstawicieli miejscowych organizacji min. Urzędu Gminy Gizałki, Radnych Gminnych, Sołtysów i Kół Gospodyń Wiejskich dokonano uroczystego posadzenia „Dębu Wolności”. Przed remizą obok dębu umieszczony został pamiątkowy głaz z tabliczką informacyjną upamiętniającą posadzenie dębu z okazji 25 – lecia Wolnej Polski.

Święto Niepodległości w naszej gminie obchodzono również na sportowo. Zorganizowany został Niepodległościowy Turniej Piłki Siatkowej, który był jednocześnie eliminacjami gminnymi w zawodach siatkówki drużyn OSP. Swoją reprezentacje wystawiła nasza jednostka. Rozgrywki odbyły się w dwóch etapach na salach sportowych w Białobłotach i Gizałkach 9 i 10.11.2014 r. Po zaciętym finałowym meczu pomiędzy OSP Białobłoty i OSP Szymanowice po raz kolejny zwycięstwo w tie-breaku wywalczyła nasza drużyna.

Zawody Powiatowe Drużyn OSP odbędą się 30.11.2014 r. w Dobrzycy.

1  3 4 glaz

siatka 4 siatka 5