OSP BIAŁOBŁOTY NAJLEPSZĄ JEDNOSTKĄ W WIELKOPOLSCE

13.05.2017

Podczas uroczystej gali z okazji Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Krotoszynie nasza jednostka zwyciężyła i została uhonorowana tytułem „WIELKOPOLSKA OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA ROKU 2016”. Statuetkę oraz dyplom wręczali min druh Stefan Mikołajczak – Prezes  Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego oraz druh Krzysztof Grabowski – Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego a zarazem Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. To ogromne  wyróżnienie i zaszczyt. Zdajemy sobie sprawę jak wiele jest jednostek w Wielkopolsce i cieszymy się, że to właśnie nasza straż został wyróżniona. Gratulujemy naszym rywalom nominowanym do czołowej piątki. Pragniemy podziękować Oddziałowi Gminnemu ZOSP RP w Gizałkach, Oddziałowi Powiatowemu ZOSP RP w Pleszewie oraz Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie za poparcie naszej kandydatury, a także Oddziałowi Wojewódzkiemu ZOSP RP w Poznaniu za nadanie tego tytułu właśnie nam. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu ale przede wszystkim druhom strażakom z naszej jednostki. To ich codzienna pracą została nagrodzona. To wyróżnienie utwierdza nas w przekonaniu o słuszności naszych starań, daje siły i motywuje do dalszej działalność.
Podczas obchodów Dnia Strażaka wręczone zostały również inne odznaczenia i tytuły min „Strażak roku” „Działacz roku”. Druh Ryszard Rojewski – członek OSP Ruda Wieczyńska otrzymał medal honorowy im. Bolesława Chomicza. Przekazane zostały także kluczyki do 41 samochodów ratowniczo-gaśniczych, które trafiły do wielkopolskich OSP. Wśród nich znalazł się wóz OSP Czermin oraz OSP Gołuchów.